Wśród wielu miejscowości w kraju, miasto Kraków wyróżnia się nie jedynie w temacie kultury i rozrywki, ale również na wielu innych polach. Staje się obszarem przyjaznym do mieszkania. Zmiany, jakie dokonały się w mieście w ostatnich okresach sprawiają, że miasto rzeczywiście idzie do przodu.
Pomocne przekształcenia w Grodzie Kraka.
Co pozytywnego załatwiono w ciągu ostatniego okresu? Ilość udogodnień i inwestycji jest duża. Niezwykle pomogły w tej materii dotacje EU, z których Kraków często czerpie. Dynamiczne akcje w temacie zdobywania dofinansowania sprawiły, że gmina wzbogaciła się o świeże węzły komunikacyjne, nowoczesne pojazdy w taborze komunikacji miejskiej, oraz nowe obiekty dla ludności.
Niemałe inwestycje nie są widoczne dla standardowego mieszkańca. Nie oznacza to jednak, że nie funkcjonują. Zwykle ignorujemy historie, które nie są bezpośrednio z nami związane. Statystycznemu obywatelowi Krakowa zdaje się, że w regionie za mało się wykonuje. Tymczasem Kraków rozwija się w każdym kierunku. Innowacje w obszarze gospodarki śmieciami, budowie i modernizacji siatki wodociągowej, budowa ekranów przeciw hałasowi to tylko część zmian, które pozwalają krakusom bezpieczniej oraz bardziej komfortowo funkcjonować. Kraków zmienia się również w zakresie opcji konferencyjnych. Wartość Krakowa rośnie za pomocą takich obiektów jak: Kraków Arena lub rewitalizacja Huty. Te nowości inspirują turystów do przyjazdu.
Podejmowane przez radnych działania nie obejmują jedynie samego środka Krakowa, ale też są połączone z całym regionem. Wobec tego lepiej nie pomstować lecz dostrzec innowacje w jakie obrodził Kraków.
Przyszłe lata – o ile uda się zachowania szybkości innowacji – umożliwią Krakowowi stać się zachwycającą metropolia.
rozwój Krakowa