Prawdziwie włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Włoskie restauracje to w kraju najczęsciej spotykany rodzaj restauracji. Cenimy jedzenie włoskie bo jest smaczne, sycące i ceszy oko. Z całą pewnością najczęściej wybieramy takie dania jak pasty. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską konsumenci degustują mniej znane dania – canelloni, gnocchi czy desery włoskie.
Rozglądając się za prawdziwą restauracją włoską warto zwrócić uwagę na kilka elementów: czy miejsce korzysta z włoskich składników, czy w karcie są również mniej znane włoskie dania, czy lista win, zawiera typowo włoskie trunki. Włoskie potrawy to duża wielość smaków i jedzenie z różnych zakątków kraju. Prawdziwie włoska restauracja stworzy prawdziwie włoski smak.

Włoska kuchnia nie jest skomplikowana, co nie zmienia tego, że że nie jest dobra Z pewnością można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Wykwintne wina włoskie

Jakakolwiek knajpka włoska, która ubiega się do tytułu bycia eleganckim punktem na gastronomicznej mapie miasta, nie powinna zaniedbywać trunków. Obiad koniecznie powinien obejmować również aperitiff. Odrobina czerwonego wina to we Włoszech reguła. o La grande Mamma Najbardziej popularne wina włoskie to trebbiano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie franciacorta a także monti z Sardynii. Restauracja włoska – jeśli rzeczywiście ma być rozpoznawana jako typowa włoska trattoria, powinna mieć różnorodną kartę win.

Klasyczna włoska restauracja

Mając ochotę zrozumieć wyjątkowość kuchni włoskiej bez wątpienia trzeba odwiedzić restaurację, która umie przygotować nie jedynie makaron i pizzę.
Zobacz film